Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 139  Następna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
CureMar napisał(a):
Akurat od 20 lat są bardzo przewidywalni. O ile do PTA było tak, że utwór z nowej płyty nie pasował (z małymi wyjątkami) do zawartości jej poprzedników, to począwszy od tego albumu można wziąć dowolny utwór, umieścić go na każdej płycie po PTA i nie będzie żadnego dysonansu. Te 4 albumy można sobie dowolnie wymiksować i nie będzie słychać, że są to utwory z różnych albumów.


o to to!


So sty 28, 2023 18:52 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Exactly.


So sty 28, 2023 19:35 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 29, 2004 1:36 am
Posty: 565
Lokalizacja: Manchester
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Jest mnóstwo współczesnych utworów DM które jako utwory mają ogromny potencjał hitowy, niczym nie ustępują numerom z lat 80 czy 90. Ale przepadły tylko przez produkcję.
Przykłady?
Np So Much Love. Genialny kawałek, na koncercie wywalał mnie z butów.W wersji studyjnej tak zmasakrowali wokal że ja osobiście nie jestem w stanie tego utworu w takiej wersji jak na albumie wysłuchać w całości.
Perfect-numer o ogromnym potencjale komercyjnym-to samo-wokal tak zmasakrowany że trudny w odbiorze .
I tak można wymieniać.
.


jak dla mnie to takim utworem ktory absolutnie zostal zmarnowany pod katem komercyjnym to Soothe My Soul, jak uslyszalem utwor na albumie pomyslalem ze nareszcie bedzie hit moze nawet na miare ETS i jakie bylo moje zaskoczenie gdy tak sie nie stalo - dlaczego o dlaczego nie wzieli tego utworu na promocje albumu od poczatku zamiast mdlego Heaven ????? Jestem przekonany ze sprzedaz plyty ii ogolnie zainteresowanie zespolem byloby zupelnie inne, wyobrazcie sobie ten utwor grany na zywo w tych wszystkich wystepach w telewizji w ramach promocji

No ale tu wchodzimy na zupelnie inny temat ktory zawsze mnie intrygowal, zastanawial, przyprawial o bol glowy a najczesciej po prostu wk...ial - jak oni wybieraja utwory na single? noz kurde przeciez od poczatku DM na albumach bardzo czesto sa znacznie lepsze utwory niz te wykorzystane w promocji

krzysiek napisał(a):
Corrupt to dobry przykład. Z albumu niesłuchalny dla mnie ze względu na brzmienie i wokal, ale od poczatku czułem -podobnie jak w przypadku SML ogromny potencjał tego numeru i letnia odsłona Global Spirit Tour to pokazało-to była jedna z mocniejszych pozycji w setliście.


jak dla mnie to Corrupt to chyba najlepszy utwor 21 wieku DM absolutnie fantastyczny, zreszta chyba potencjal tego utworu zostal swego czasu zauwazony, pamietam jak zostal wykorzystany do promocji nowego sezonu True Blood, znajomy ktory wiedzial ze slucham DM przylecial do mnie i opowiadal ze jest zachwycony piosenka, sam byl fanem serialu ale DM niespecjalnie

wysoki napisał(a):
i tak oto doszłiśmy do braku Alana / dobrego producenta

FM napisał(a):

Oczywiście że jest różnie. Ile to się słyszało historii jak producenci mieli ostatnie słowo w sprawie brzmienia płyty zwłaszcza w przypadku młodych i niedoświadczonych wykonawców. Mądry człowiek nie da sobie wejść na głowę osobie z zewnątrz. Od początku do końca to powinna być wizja artysty. Chyba że on sam nie wie tak naprawdę czego chce...bywa i tak..... Zagubiony został ten magiczny pierwiastek(i nie mam Alana na myśli). Można to ciągnąć w nieskończoność tyle czy jest sens? Podkreślam żeby to było jasne-TO MOJE ZDANIE.


nie chce wracac do tego tematu powrotu Alana bo przez lata byl walkowany i przy kazdej kolejnej plycie pojawia sie w dyskusjach ale ja tez mam wrazenie ze za czasow Alana plyty byly bardziej dopracowane, lepsze aranzacyjnie, bylo wiecej prob nagrania utworow w roznych wersjach, zreszta wszyscy wiemy ze Alan siedzial w studiu i dopieszczal utwory kiedy inni panowie byli juz na "wakacjach", moze to jest kwestia ze Ford czy Hiliier to jednak nie sa goscie pokroju Flooda a moze po prostu jest tak ze jak mamy wlasna firmie to siedzimy w niej 24 h i biegamy dookola jak pieski a jak pracujemy u kogos to jak zegar wybija five o'clock to rzucamy wszystko i idziemy do domu. Wszyscy znamy przeciez historie ETS


So sty 28, 2023 20:35 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2003 13:13 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Piekary Śląskie
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Kelvin napisał(a):

nie chce wracac do tego tematu powrotu Alana bo przez lata byl walkowany i przy kazdej kolejnej plycie pojawia sie w dyskusjach ale ja tez mam wrazenie ze za czasow Alana plyty byly bardziej dopracowane, lepsze aranzacyjnie, bylo wiecej prob nagrania utworow w roznych wersjach, zreszta wszyscy wiemy ze Alan siedzial w studiu i dopieszczal utwory kiedy inni panowie byli juz na "wakacjach", moze to jest kwestia ze Ford czy Hiliier to jednak nie sa goscie pokroju Flooda a moze po prostu jest tak ze jak mamy wlasna firmie to siedzimy w niej 24 h i biegamy dookola jak pieski a jak pracujemy u kogos to jak zegar wybija five o'clock to rzucamy wszystko i idziemy do domu. Wszyscy znamy przeciez historie ETS


No i właśnie moim zdaniem tu jest problem. Odszedł magik, teraz pracują z zespołem zwykli najemnicy bez wiedzy tajemnej w temacie "jak upiększyć demo Martina"

A co do Corrupt to też uważam ten utwór za jeden z lepszych w erze "nowego DM".
Jedyny minus jak dla mnie, że w refrenie jest trochę za bardzo "przekrzyczany"


So sty 28, 2023 21:08 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Kelvin napisał(a):
jak dla mnie to takim utworem ktory absolutnie zostal zmarnowany pod katem komercyjnym to Soothe My Soul, jak uslyszalem utwor na albumie pomyslalem ze nareszcie bedzie hit moze nawet na miare ETS i jakie bylo moje zaskoczenie gdy tak sie nie stalo - dlaczego o dlaczego nie wzieli tego utworu na promocje albumu od poczatku zamiast mdlego Heaven ????? Jestem przekonany ze sprzedaz plyty ii ogolnie zainteresowanie zespolem byloby zupelnie inne, wyobrazcie sobie ten utwor grany na zywo w tych wszystkich wystepach w telewizji w ramach promocji


Tyle że SMS to powtórka z Personala co wiele osób zauwazylo a dobrze to nie świadczy(oskarżenia o autoplagiat nie bezpodstawne).

TomLi napisał(a):
A co do Corrupt to też uważam ten utwór za jeden z lepszych w erze "nowego DM".
Jedyny minus jak dla mnie, że w refrenie jest trochę za bardzo "przekrzyczany"


Tu też się zgadzam i żałuję że nie zagrali tego na żywo. Ciekawe jakby im to wyszło.


So sty 28, 2023 22:19 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2003 13:13 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Piekary Śląskie
 
Post Re: D | M - Memento Mori
FM napisał(a):
Tu też się zgadzam i żałuję że nie zagrali tego na żywo. Ciekawe jakby im to wyszło.


No właśnie grali. Tylko nikt z ekipy nie wpadł na to, żeby to uwiecznić na oficjalnym wydaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=K1zc-8XZMls


So sty 28, 2023 23:26 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 06, 2022 8:16 am
Posty: 45
 
Post Re: D | M - Memento Mori
FM napisał(a):
LukiDM napisał(a):
To moja opinia ale ja naprawdę lubie bardziej ta część dyskografii . Bardziej to do.mnie przemawia.
Wybaczcie że tak mam. Może poprlstu jie lubie
tańczyć :D
Jeśli miałbym wybór posłuchać, stranglove czy Cver me to wybieram CM . Serio , wybaczcie .


Zaprzeczasz sam sobie. Wybierasz Cover Me mimo że to Stranglove jest bardziej taneczne.

LukiDM napisał(a):
Najlepsze jest to że nigdy nie wiemy czego się spodziewać. Od 40 lat nie wiadomo co będzie na kolejnym albumie. Bo nie są przewidywalni jak inne bendy które po 3 albumach znikają przez swoją monotonnie


Ja uważam że ostatnio są bardzo przewidywalni. Słysząc fragment Ghosts Again jestem strasznie zaskoczony :wink:

TomLi napisał(a):
Ogólnie to z Tobą Krzysiek zgadzam co do ostatnich wpisów ale z tym czy producent nie ma nic do gadania to chyba jest różnie.
Pamiętam jak gdzieś w wywiadach Dave lub Martin gadali o tym, że chcieli aby utwór "Angel' był spokojną pieśnią ale Hiller ich namówił/przekonał, że ma być mocne rąbanie...

Bardzo mnie to wtedy zszokowało... Nie potrafiłem uwierzyć, że ktoś narzuca im jak to ma "grać"


Oczywiście że jest różnie. Ile to się słyszało historii jak producenci mieli ostatnie słowo w sprawie brzmienia płyty zwłaszcza w przypadku młodych i niedoświadczonych wykonawców. Mądry człowiek nie da sobie wejść na głowę osobie z zewnątrz. Od początku do końca to powinna być wizja artysty. Chyba że on sam nie wie tak naprawdę czego chce...bywa i tak.
W tej całej dyskusji i tym co napisał Luki przypomina mi się cytat jak to dawno pewien gość chciał pisać tylko takie utwory do których będzie można tańczyć. DM jest takim zespołem który zawsze miał z jednej strony to żywe, dynamiczne oblicze ale również kompozycje które można przeżywać na spokojnie, kontemplowac , zaglebiac się. Od lat to drugie mi bardziej odpowiada i osobiście uważam że taka muzyka jest bardziej wartościowa. Na ostatnich płytach mamy to co mamy...przezycia duchowe znacznie mniejsze a i tupanie nóżką juz nie to. Zagubiony został ten magiczny pierwiastek(i nie mam Alana na myśli). Można to ciągnąć w nieskończoność tyle czy jest sens? Podkreślam żeby to było jasne-TO MOJE ZDANIE.


Nie lubię tańczyć.
Zaskoczony ? Ironia czy poważnie?


N sty 29, 2023 2:11 am Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 06, 2022 8:16 am
Posty: 45
 
Post Re: D | M - Memento Mori
FM napisał(a):
LukiDM napisał(a):
To moja opinia ale ja naprawdę lubie bardziej ta część dyskografii . Bardziej to do.mnie przemawia.
Wybaczcie że tak mam. Może poprlstu jie lubie
tańczyć :D
Jeśli miałbym wybór posłuchać, stranglove czy Cver me to wybieram CM . Serio , wybaczcie .


Zaprzeczasz sam sobie. Wybierasz Cover Me mimo że to Stranglove jest bardziej taneczne.

LukiDM napisał(a):
Najlepsze jest to że nigdy nie wiemy czego się spodziewać. Od 40 lat nie wiadomo co będzie na kolejnym albumie. Bo nie są przewidywalni jak inne bendy które po 3 albumach znikają przez swoją monotonnie


Ja uważam że ostatnio są bardzo przewidywalni. Słysząc fragment Ghosts Again jestem strasznie zaskoczony :wink:

TomLi napisał(a):
Ogólnie to z Tobą Krzysiek zgadzam co do ostatnich wpisów ale z tym czy producent nie ma nic do gadania to chyba jest różnie.
Pamiętam jak gdzieś w wywiadach Dave lub Martin gadali o tym, że chcieli aby utwór "Angel' był spokojną pieśnią ale Hiller ich namówił/przekonał, że ma być mocne rąbanie...

Bardzo mnie to wtedy zszokowało... Nie potrafiłem uwierzyć, że ktoś narzuca im jak to ma "grać"


Oczywiście że jest różnie. Ile to się słyszało historii jak producenci mieli ostatnie słowo w sprawie brzmienia płyty zwłaszcza w przypadku młodych i niedoświadczonych wykonawców. Mądry człowiek nie da sobie wejść na głowę osobie z zewnątrz. Od początku do końca to powinna być wizja artysty. Chyba że on sam nie wie tak naprawdę czego chce...bywa i tak.
W tej całej dyskusji i tym co napisał Luki przypomina mi się cytat jak to dawno pewien gość chciał pisać tylko takie utwory do których będzie można tańczyć. DM jest takim zespołem który zawsze miał z jednej strony to żywe, dynamiczne oblicze ale również kompozycje które można przeżywać na spokojnie, kontemplowac , zaglebiac się. Od lat to drugie mi bardziej odpowiada i osobiście uważam że taka muzyka jest bardziej wartościowa. Na ostatnich płytach mamy to co mamy...przezycia duchowe znacznie mniejsze a i tupanie nóżką juz nie to. Zagubiony został ten magiczny pierwiastek(i nie mam Alana na myśli). Można to ciągnąć w nieskończoność tyle czy jest sens? Podkreślam żeby to było jasne-TO MOJE ZDANIE.


Nie lubię tańczyć.
Zaskoczony ? Ironia czy poważnie?
Ja akurat nie uważam że przez ostatnie 20 lat kozna dowolnie miksować utworami i się nikt nie połapie że coś jest nie tak.
Ale ok rozumiem, szanuje opinie i też wyraziłem swoją.
Pamiętam jak GB przy pierwszym odsłuchu od razu wpadło mi w ucho . Niestety takie utwory mają to do siebie że wpadają ale też wypadają. Na ta chwile rzadko słucham ale kto wiem za jakiś czas moze będę męczył na okrągło.
Za to np na delcie Angel, All Thats
mine walkowalem non stop.
PTA to mega abum
Nie wsadziłbym SIM DO SPIRITA itd itp
Bezsesnu się rozpisywać każdy ma swoje zdanie .
Tak więc czekamy.... cóż to będzie za kilka dni .
Pozdrowienia.


N sty 29, 2023 2:18 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: D | M - Memento Mori
TomLi napisał(a):
No właśnie grali. Tylko nikt z ekipy nie wpadł na to, żeby to uwiecznić na oficjalnym wydaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=K1zc-8XZMls


Dzięki. Wyszło jak interesowała mnie ostatnia trasa :wink: Szczerze to nie wiem jak o tym zapomniałem. :o Może dlatego że ta wersja jest nijaka i bezplciowa.

@LukiDM jak się zgrywasz to rób to czytelniej.


N sty 29, 2023 8:14 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Cytuj:
TomLi napisał(a):
No właśnie grali. Tylko nikt z ekipy nie wpadł na to, żeby to uwiecznić na oficjalnym wydaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=K1zc-8XZMls


a nikt tu nie pomarudzi o wokal Gahana? wyje w niebogłosy, trzeba ściszać bo wstyd jak ktoś usłyszy. To się zaczeło od trasy Excitera ale było znośne wtedy, dziś już masakra. Rozumiem że wiek, styl życia itp to wszystko robi swoje i tego nie przeskoczy, ale może nie powinni już robić takiej długiej trasy


N sty 29, 2023 11:35 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn sty 02, 2006 10:11 am
Posty: 3040
Lokalizacja: Olsztyn
 
Post Re: D | M - Memento Mori
To po pierwsze a po drugie może powinien bardziej skupić się na śpiewaniu zamiast zabawiać publiczność. Koncerty z Soulsavers pokazały że można. Wiem że DM to inna bajka ale jednak. Możemy tak pisać a oni i tak zrobią co będą uważać za słuszne.


N sty 29, 2023 13:03 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
TomLi napisał(a):
FM napisał(a):
Tu też się zgadzam i żałuję że nie zagrali tego na żywo. Ciekawe jakby im to wyszło.


No właśnie grali. Tylko nikt z ekipy nie wpadł na to, żeby to uwiecznić na oficjalnym wydaniu.
https://www.youtube.com/watch?v=K1zc-8XZMls

Zdecydowanie wolę wersję studyjną, w tej jakoś wszystko się rozmyło i uważam, że ten utwór nie ma potencjału koncertowego.


N sty 29, 2023 13:54 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2003 13:13 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Piekary Śląskie
 
Post Re: D | M - Memento Mori
DeMo70 napisał(a):
Zdecydowanie wolę wersję studyjną, w tej jakoś wszystko się rozmyło i uważam, że ten utwór nie ma potencjału koncertowego.


A już na pewno nie z żywą perkusją.


N sty 29, 2023 14:19 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: D | M - Memento Mori
krzysiek napisał(a):
Jezebel -gdzie jest to dla mnie najlepiej brzmiący utwór DM w 21 wieku


Jezebel??? Zaczynający się na pierwszym planie monotonną, nielubianą przez Ciebie pierdziawką? Przewijającą się przez cały utwór już nieco tylko ciszej? Ale mnie krzysiek zaskoczyłeś.


N sty 29, 2023 14:21 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 16, 2003 13:13 pm
Posty: 147
Lokalizacja: Piekary Śląskie
 
Post Re: D | M - Memento Mori
wysoki napisał(a):

a nikt tu nie pomarudzi o wokal Gahana? wyje w niebogłosy, trzeba ściszać bo wstyd jak ktoś usłyszy. To się zaczeło od trasy Excitera ale było znośne wtedy, dziś już masakra. Rozumiem że wiek, styl życia itp to wszystko robi swoje i tego nie przeskoczy, ale może nie powinni już robić takiej długiej trasy


Też prawda. Chociaż na ostatniej trasie mniej wył niż wcześniej.
I te wycie od lat mnie zastanawia... Przecież jak zaśpiewa spokojniej, normalnie tak jak na płycie, to nie będzie się tak męczył. Nie wiem.. nie jestem "trenerem wokalu" ale też mi ten skrzek bardzo nie pasuje.

Trochę zeszliśmy z tematem...

Ech... tu człowiek marudzi a z drugiej strony nie mogę się doczekać na płytę :-)


N sty 29, 2023 14:24 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
TomLi napisał(a):

Ech... tu człowiek marudzi a z drugiej strony nie mogę się doczekać na płytę :-)

Bo na niej będzie wokal studyjny, a nie "skrzek" :mrgreen:
PS. Fakt, jakaś słaba maniera od dłuższego czasu dopadła naszego frontmana, że tak wyje, zamiast normalnie śpiewać, a jak uważa, że jest za cicho, to wszak od tego ma technika za konsoletą, który ten śpiew może odpowiednio wzmocnić i po kłopocie :)


N sty 29, 2023 14:33 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 05, 2004 10:01 am
Posty: 2105
Lokalizacja: Mława
 
Post Re: D | M - Memento Mori
power of love & hate :wink:


Wt sty 31, 2023 12:40 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 14, 2018 21:15 pm
Posty: 108
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Drugiej Ultra się nie spodziewam, ani się nie nakręcam jak wówczas, podczas długiego oczekiwania; choć przerwa między albumami właśnie teraz jest najdłuższa.
Z drugiej strony, nie przekreślam zespołu, na którym się wychowałem, twierdząc, że nie nagrają już nic wartościowego. IMO, w ostatnich kilku latach zdarzyły się rewelacyjne albumy innych kapel z długą historią.


Wt sty 31, 2023 19:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 21, 2005 18:17 pm
Posty: 2114
Lokalizacja: Łódź
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Dziwna ta tracklista singla, co wypłynęła. Nie ma na niej remixu Camelphat, a przecież lansowali się nim podczas występy w Kanadzie. Extended? Chyba od Excitera nie było.


Wt sty 31, 2023 20:15 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 295
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Czy dziwna ? Osobiście spodziewam się wersji podstawowej singla oraz wersji (dla chętnych) z remixami (tak jak w przypadku np. Peace). Zawsze to szansa podzielenia się remixami, ale też podwojenia zysków.


Wt sty 31, 2023 23:29 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: mario.depesz i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team