Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 139  Następna strona
D | M - Memento Mori 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 01, 2005 14:25 pm
Posty: 438
Lokalizacja: Stalowa Wola
 
Post Re: D | M - Memento Mori
T_horN napisał(a):
auranoir napisał(a):
Zagrałbyś kilka koncertów w tygodniu (z ciągłym zmienianiem lokalizacji) to dowiedziałbyś się, że to nie jest łatwy kawałek chleba.



Ciezki kawalek chleba to wyrabia budowlaniec jesienia i zima , nie panikujmy , ze im az tak ciezko :lol:

Born napisał(a):
Nigdy nie widziałem też Alana live


A ja widzialem (Royal Albert Hall ) i co ciekawe ryk publicznosci na jego widok potwierdzil tylko , ze teskni za nim troszke wiecej osob niz nam sie wydaje .


Śr paź 26, 2022 6:52 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Adolf Galland napisał(a):
Owszem, Alan miał bardzo istotny wkład w brzmienie zespołu. Taki SOFAD to moim zdaniem do dziś najbardziej wysmakowane dzieło grupy, z kolei na Ultrze mocno słychać wpływ ludzi zaangażowanych w proces powstawania albumu takich jak Doug Wimbish czy Danny Cummings. Depeche Mode z Alanem na pewno brzmiałoby inaczej i również przypuszczam że lepiej (przynajmniej z mojego punktu widzenia) ale też i należy sobie uświadomić że czy to z Alanem czy bez ten zespół najlepsze lata ma już za sobą i to co najlepszego miał nagrać, dawno już nagrał. Warto zwrócić też uwagę na to że dwa albumy, powszechnie uważane jako szczyt twórczości (Violator i SOFAD) zostały wyprodukowane przez Flooda.

No cóż, każdy jak widać ma swój ulubiony okres działalności DM, dla większości starszych fanów, takich jak ja (z DM od 1983 roku) zdecydowanie wszystko do SOFAD to mniejsze bądź większe arcydzieła. Owszem Violek i SOFAD to szczyt ich możliwości, na który wdrapywali się sukcesywnie, wydając coraz to lepsze płyty w pierwszej dekadzie istnienia. Nikomu nie umniejszając, wielka zasługa w tym Alana, głównego instrumentalisty grupy i woła roboczego, który dopracowywał ich brzmienie w każdym detalu często gęsto zarywając noce. Z początkiem naprawdę niezłej Ultry zaczęła się niestety równia pochyła i twórczy zjazd jakości muzycznej kolejno następujących po sobie płyt, dlatego uważam, iż nawet zakładając, że to było mimo wszystko nieuniknione, to obecność Alana na pewno ten proces by odpowiednio spowolniła, nie mniej zapewne nie doczekalibyśmy tych brzmień plumkająco-pierdzących, no ale skoro nie ma tego co się lubi (lubiło), to się lubi co się ma. W związku z tym przyjmując całe to depeszowe dobrodziejstwo z całym inwentarzem, nie narzekam, gdyż mogło być zawsze gorzej.
A pomysł z Vincem, to raczej słaby, bo cofnęło by to nas do czasów cukierkowego New Romantic albo tęczowego Erasure :P


Śr paź 26, 2022 13:57 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
chmurek napisał(a):
A ja widzialem (Royal Albert Hall ) i co ciekawe ryk publicznosci na jego widok potwierdzil tylko , ze teskni za nim troszke wiecej osob niz nam sie wydaje .

Oczywiście, że tak, byłem kiedyś na jego koncercie w Progresji, gdzie jak wiadomo, byli sami zagorzali fani DM, którzy go wciąż uwielbiają.


Śr paź 26, 2022 14:02 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 02, 2010 23:27 pm
Posty: 86
 
Post Re: D | M - Memento Mori
DeMo70 napisał(a):
michaŁ napisał(a):
Jest szansa na The Sun And The Rainfall na trasie :fletch:

Było by milo, ewentualnie jakiś inny fajny zapomniany kawałek, na pewno coś odświeżą, bo to ostatnio taka ich tradycja, oby tylko w jak najmniej zmienionej wersji, oczywiście jakiś fajny aranż jak najbardziej, jak to było z rewelacyjnym Everything Counts podczas ostatniej trasy.
Moje propozycje: Stories Of Old, If You Want, Blasphemous Rumours czy My Secret Garden, no ale tutaj Dave nie podołał by już pewnie wysokim rejestrom.

Poczekamy zobaczymy :wink: ale żeby się tylko nie skończyło na wersji "plumken" z wokalem Martina...


Pn lis 07, 2022 20:01 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 05, 2013 17:55 pm
Posty: 862
Lokalizacja: Warszawa
 
Post Re: D | M - Memento Mori
kociol napisał(a):
Poczekamy zobaczymy :wink: ale żeby się tylko nie skończyło na wersji "plumken" z wokalem Martina...

No o tym właśnie pisałem :mrgreen: choć przykładowo na Stories Of Old w wersji bare w wykonaniu Dave'a ostatecznie bym przystał :wink:


Pn lis 07, 2022 23:28 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt wrz 30, 2005 21:14 pm
Posty: 38
Lokalizacja: 3-miasto
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Trzy z dwunastu utworów na Memento Mori zostało napisanych przez Dave'a. W porównaniu do Spirit to o jeden mniej.


Wt lis 15, 2022 18:55 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 29, 2005 16:31 pm
Posty: 151
 
Post Re: D | M - Memento Mori
amstel napisał(a):
Trzy z dwunastu utworów na Memento Mori zostało napisanych przez Dave'a. W porównaniu do Spirit to o jeden mniej.


pierwsza dobra wiadomość!


Wt lis 15, 2022 19:02 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 07, 2010 12:08 pm
Posty: 3
Lokalizacja: chorzów
 
Post Re: D | M - Memento Mori
...ale mogłaby być jeszcze 3 razy lepsza :8):


So lis 19, 2022 18:21 pm Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 16:41 pm
Posty: 222
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Najważniejsza dobra wiadomość to Marta Salogni, wybór jej nie był przypadkowy. Na nowym albumie powinno być sporo Ambientu, jakichś "zaświatowych" motywów a to mi się podoba
https://www.youtube.com/watch?v=ehZCvktTc-Y. Może brakowało po 2001r. w Depeche Mode takiej kobiecej delikatności


Cz lis 24, 2022 0:57 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 15, 2008 18:18 pm
Posty: 12909
Lokalizacja: Trójmiasto
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Nowy album jest gotowy. Przed świętami pewnie będzie pewnie więcej informacji.


Pt lis 25, 2022 12:47 pm Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 26, 2003 18:50 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Ostrzeszów / Hamburg / Poznań
 
Post Re: D | M - Memento Mori
C-M napisał(a):
Najważniejsza dobra wiadomość to Marta Salogni, wybór jej nie był przypadkowy. Na nowym albumie powinno być sporo Ambientu, jakichś "zaświatowych" motywów a to mi się podoba
https://www.youtube.com/watch?v=ehZCvktTc-Y. Może brakowało po 2001r. w Depeche Mode takiej kobiecej delikatności



Czyli bedą smęty dety, melancholia i taki album jak PTA z 2005 po którego odsłuchu zawsz chce sobie żyły podciąć

Juz sam tytuł mówi że bedzie album nie przebojowy i dynamiczny ale śmiertelny, smutny, melancholijny i poważny

Część ludzi może tego nie znieść, tak jak ja nie zniosłem "Imposter"

Ale to jest moja opinia. Może ktoś powie że to będzie świetne DM


N lis 27, 2022 17:03 pm Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Cz mar 30, 2006 10:06 am
Posty: 379
Lokalizacja: DMielec
 
Post Re: D | M - Memento Mori
ale przecież "smety dęty" to kwintesensja DM wg mnie oczywiscie :mrgreen:


Pn lis 28, 2022 19:56 pm Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 16, 2008 17:32 pm
Posty: 212
Lokalizacja: Kalisz
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Od wesołej nuty to jest Zenek. DM proszę zostawić w spokoju :D :D


Śr lis 30, 2022 10:40 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N cze 24, 2007 20:46 pm
Posty: 614
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Paradoksalnie ta płyta może wcale nie będzie taka ponura jak tytuł mógłby sugerować. O ile pamiętam to na konferencji Martin zdaje się mówił o tym, że świadomość śmierci powinna nas motywować do korzystania z życia. Może więc będzie trochę pod hasłem bawmy się póki jeszcze możemy.


Śr lis 30, 2022 12:29 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 31, 2013 14:37 pm
Posty: 1895
Lokalizacja: Nihil Novi
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Myślę podobnie @memphissto.


Śr lis 30, 2022 15:43 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 22, 2005 18:07 pm
Posty: 88
Lokalizacja: Poznań
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Depeche są trochę jak żona - dajesz im całe spektrum swoich emocji - kochasz,nienawidzisz,nudzą cię,zachwycasz się nimi ale co najważniejsze ZAWSZE z tobą będą.I w moim przypadku nikt i nic tego już tego nie zmieni.Są po prostu częścią mnie.A wrażenia artystyczne to sprawa czysto subiektywna.Ja co do nowej płyty nie mam jakiś wielkich oczekiwań ale czekam z niecierpliwością na płytę i trasę.To zwykły cykl depesza i dobrze mi z tym.Pozdrawiam wszystkich serdecznie


Pt gru 02, 2022 9:52 am Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 27, 2013 16:59 pm
Posty: 417
 
Post Re: D | M - Memento Mori
cam napisał(a):
Depeche są trochę jak żona - dajesz im całe spektrum swoich emocji - kochasz,nienawidzisz,nudzą cię,zachwycasz się nimi ale co najważniejsze ZAWSZE z tobą będą.I w moim przypadku nikt i nic tego już tego nie zmieni.Są po prostu częścią mnie.A wrażenia artystyczne to sprawa czysto subiektywna.Ja co do nowej płyty nie mam jakiś wielkich oczekiwań ale czekam z niecierpliwością na płytę i trasę.To zwykły cykl depesza i dobrze mi z tym.Pozdrawiam wszystkich serdecznie


Nic dodać i nic ująć, pięknie to ubrałeś. Zgadzam się w 100% :nlmda: :nlmda: :nlmda:


Pn gru 05, 2022 9:42 am Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 15, 2016 21:32 pm
Posty: 14
 
Post Re: D | M - Memento Mori
C-M napisał(a):
Najważniejsza dobra wiadomość to Marta Salogni, wybór jej nie był przypadkowy. Na nowym albumie powinno być sporo Ambientu, jakichś "zaświatowych" motywów a to mi się podoba
https://www.youtube.com/watch?v=ehZCvktTc-Y. Może brakowało po 2001r. w Depeche Mode takiej kobiecej delikatności


Kobieca delikatność? Marta Salogni wyprodukowała ten kawałek. https://www.youtube.com/watch?v=WuCUCb2jn9Q


Pn gru 05, 2022 9:46 am Zobacz profil

Dołączył(a): N cze 30, 2013 2:12 am
Posty: 294
 
Post Re: D | M - Memento Mori
Chyba jestem nie na bieżąco: co to się zaczyna od 1:16 ?

https://www.facebook.com/UltraDepeche/v ... 226590189/


Pn gru 05, 2022 13:59 pm Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 02, 2010 18:35 pm
Posty: 586
Lokalizacja: Włocławek
 
Post Re: D | M - Memento Mori
orzech65 napisał(a):
Chyba jestem nie na bieżąco: co to się zaczyna od 1:16 ?

https://www.facebook.com/UltraDepeche/v ... 226590189/

Ghosts again


Pn gru 05, 2022 19:41 pm Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2772 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 139  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by (c) 2002 Sven Plaggemeier www.depechemode.de, modified by PFDM Team